تریلر فیلم دانکرک کریستوفر نولان (۲۰۱۷)

تریلر فیلم دانکرک Dunkirk 2017 | داستان تخلیه‌ی معجزه‌آسای سربازان متفقین بلژیکی، بریتانیایی و فرانسوی که بین ارتش زرهی آلمان و سواحل دانکرک در فرانسه گیر افتاده بودند.

کریستوفر نولان همچنان در حال تکمیل رزومه‌ی بلندبالای فیلم‌سازی خود است. همکاری بلندمدت نولان با مایکل کِین افسانه‌ای سرانجام اینجا قیچی شد و دانکرک اولین فیلم نولان از سال ۲۰۰۲ خواهد بود که مایکل کِین در آن حضور نخواهد داشت. از نکات جالب دیگر فیلم حضور ستاره‌ی گروه وان‌دایرکشن هری استایلوس است که این فیلم شروع حرفه‌ی بازیگری او محسوب می‌شود. این اولین فیلم کریستوفر نولان در مورد یک واقعه‌ی تاریخی نیز خواهد بود.

این اواخر این‌قدر فیلم‌های جنگی مخصوصا از جنگ جهانی دوم بیرون آمده که دیگر حوصله دیدن این سبک فیلم را ندارم. به همین خاطر وقتی برای اولین بار در مورد فیلم دانکرک شنیدم با خودم گفتم این هم یکی مثل بقیه، اما پس از دیدن این تریلر به این نتیجه رسیدم که اشتباه می‌کردم.

کریستوفر نولان علاوه بر کارگردانی فیلم‌نامه را هم خودش نوشته، این به‌کنار، موسیقی فیلم را هم هانس زیمر ساخته است. این‌ها را به گروه بازیگری قوی ازجمله تام هاردی، مارک رایلنس و کِنِت برانا اضافه کنید تا خودتان متوجه شوید که با چه سطح فیلمی طرف هستیم …

بدون تردید هانس زیمر بهترین آهنگساز جهان است و کریستوفر نولان هم بهترین کارگردان، حداقل طی ۲۰ سال گذشته. همین کافی است تا بسیاری منتظر بیرون آمدن فیلم «دانکرک» باشند و این تریلر هم احتمالا حسابی دهانشان را آب انداخته است.

به اشتراک بگذارید
۲۵٫۹٫۱۳۹۵
 
سمانه فاضلی
به قلم: سمانه فاضلی

خوره تئاتر، دانشجوی ادبیات نمایشی

بیان دیدگاه